Dječji vrtić Pjerina Verbanac obilježio Svjetski dan oralnog zdravlja

Već treću godinu za redom u dječjem vrtiću „Pjerina Verbanac“ obilježava se Svjetski dan oralnog zdravlja. Moto Svjetskog dana oralnog zdravlja ove je godine: "ZDRAVI ZUBI ZA ZDRAVI ŽIVOT". Da bi naši zubi bili i ostali zdravi, potrebno je kod najmlađih razvijati zdrave navike. Tako je dječji vrtić, u suradnji sa Labin Zdravim gradom, pozvao stomatologe u vrtić da ih predstavi djeci kao njihove prijatelje.

U ponedjeljak, 10. rujna 2013. godine predškolci dječjeg vrtića sa svojim odgajateljicama posjetili su dr. Suzanu Juričić Bembić koja je kod djece napravila prvu fluoridaciju. U srijedu su vrtić posjetile studentice stomatološkog fakulteta Leona Stemberger i Valentina Vidmar iz Labina, koje su u dvije skupine "Školjkice" i "The Cubes" održale aktivnost sa djecom "ZUBIĆ VILA U VRTIĆU". Sama aktivnost uključuje poznavanje tehnike pravilnog četkanja, razgovor sa djecom o zdravim i nezdravim navikama, modeliranje zuba na modelu, pregled zuba i popravak takvog zuba. Potom su djeci dale prigodne radne zadatke i domaću zadaću.

Svako je dijete nagrađeno diplomom i poklonom tvrtke "Apolonija" (šalica, četkica za zube, pasta, pješčani sat i mišić) te prigodnim letkom za roditelje. Podijeljeno je ukupno 370 kompleta u dječjem vrtiću i 107 kompleta u jaslicama, a ni djelatnici vrtića, njih 72, nisu ostali uskraćeni za simboličan poklon (četkicu i pastu za zube). I ostali stomatolozi s područja grada uključiti će se ovih dana u obilježavanje Svjetskog dana oralnog zdravlja. Dječji vrtić „Pjerina Verbanac“ u suradnji sa Labin Zdravim gradom, uspješno realizira projekt "Zaštita zubi" u kojem ovaj događaj čini samo jedan u nizu lijepih događanja u cilju promocije zdravog življenja.