Na labinskoj "Klincijadi" sudjelovalo 134 mališana

Jučer održana tradicionalna biciklijada i rolijada „Klincijada“ mališana Dječjeg vrtića „Pjerina Verbanac“ u organizaciji Labin Zdravog grada i BBK „Istra bike“ povodom 22. travnja, Dana planete zemlje protekla je vrlo uspješno. Na „Klincijadi“ je učestvovalo 134 mališana iz Centralnog vrtića i područnih odjeljenja Vinež, Rabac i Raša.

Biciklijada se odvijala tri kategorije i to bicikl s pomoćnim kotačima, bicikl bez pomoćnih kotača do 16 cola i bicikl bez pomoćnih kotača preko 16 cola, te zasebno utrka za dječake i djevojčice.

klincijada velika1

U kategoriji bicikla s pomoćnim kotačima do 12“ + guralice na prvom je mjestu Viktorija Višković, drugom Lamija Ramićte trećem Ani Čupić. Kod dječaka prvi je Nikolas Golja, drugi Dominik Licul i treći Alex Casioli Bugarin.

U kategoriji bicikl s pomoćnim kotačima do 16“ na prvom je mjestu Amelie Lalović, druga je Maja Murtić i treća Luna Močinić. Kod dječaka prvi je Dominik Mikuljan, potom Sandy Žunić i Tim Mohorović.

klincijada velika2 U posljednjoj kategoriji, bicikl bez pomoćnih kotača preko 16“ prva je Angela Blažević, druga Sara Zukić i treća Manola Miletić. U istoj kategoriji kod dječaka prvi je Antonio Kos, drugi Mateo Matošević te treći Lucian Derosi.

Natjecanje se održalo na Katurama pokraj dječjeg vrtića. U rolijadi od djevojčica najbolja je bila Erin Mohorović, potom Keli Tomanjik dok je treća bila Bernarda Barbić.