Gradonačelnik posjetio rekreativke Labin zdravog grada

Danas su labinski gradonačelnik Tulio Demetlika i zamjenica gradonačelnika Eni Modrušan posjetili rekreativke, žene treće životne dobi koje već petu godinu zaredom redovito dva puta tjedno vježbaju u prostorijama RIŠ-a. Ova se aktivnost odvija kao jedna u nizu radionica projekta Labin – Zdravi grad.

Voditeljica rekreacije je prof. Julija Štemberga, a cilj rekreacije je uključiti šta veći broj žena u aktivno bavljenje tjelesnim aktivnostima. Na satu se vježbaju opće vježbe zagrijavanja, individualne vježbe i u parovima, vježbe disanja i opuštanja, a organiziraju se i pješačenja na razne lokacijama širom Labina i Istre.

Rekreativke su izrazile zadovoljstvo posjetom i pohvalile ovu vrijednu aktivnost koja im pruža mnogo zadovoljstva i drži ih u dobroj tjelesnoj formi. Redovitim vježbanjem i kretanjem postižu dobru formu jer kažu one "u zdravom tijelu zdrav duh".