Suradnja škola LABIN – MANZANO: „Čitanje“ starih fotografija

U subotu  27. svibnja 2017. održao se u Labinu susret učenika osnovnih škola iz Manzana i učenika Osnovne škole Matije Vlačića čija suradnja traje već 23 godine. Posjet je organiziran u okviru programa Paritetne komisije Grada Labina i Općine Manzano.
Kao i 2016, i tijekom ove školske godine, učenici 5. i 6. razreda su zajedno sa svojim učiteljicama iz Italije Antonellom  Brugnoli, Monicom Fabris, Laurom Lupieri te našim učiteljicama Barbarom Kokot i Mateom Tireli čitali stare fotografije koje su si međusobno razmijenili. I dok je tema projekta prošle godine bila posao i radne aktivnosti stanovnika dvaju zbratimljenih gradova u prošlosti, ove godine učenici su analizirali stare fotografije kako su nekada provodili slobodno vrijeme stanovnici Manzana, odnosno Labina.
Cilj je bio detaljno opisati fotografije o kojima nisu imali nikakve informacije, odgovarajući na 5 pitanja: Tko ? Što? Gdje ? Kada ? Zašto ?
Slike Manzana su pred brojnom publikom interpretirali učenici Bruno Falco, Matteo Movrić, Paolo Fonović i Dino Peruško dok je prezentaciju učenika iz Manzana koordinirala učiteljica Antonella Brugnoli. Veliki interes izazvali su i gosti gospodin Toni Gergorić, gospođa Anita Gaspari i predsjednica Paritetne komisije iz Labina Daniela Mohorović čije su fotografije djeca iz Manzana analizirali.
Samoj prezentaciji projekta prethodio je kratki program u kojemu su učestvovali Mate Griparić koji je na klaviru odsvirao skladbu „Ruža“ Dore Pejačević, Dino Peruško koji je na harmonici odsvirao „ Me compare Giacometto “ i „ Quel mazzolin di fiori “ te Veronica Pervan koja je sve prisutne oduševila svojim prekrasnim glasom pjevajući pjesmu Lady Gage „ Million Reasons “.
Susret je na obostrano zadovoljstvo završio šetnjom starim gradom i posjetom Narodnom muzeju Labin.