Povodom Svjetskog dana zdravlja obavljeno mjerenje tlaka i kontrola šećera u krvi

Povodom Svjetskog dana zdravlja, koji se obilježava 7. travnja, Grad Labin, Labin – Zdravi grad u suradnji sa Patronažnom službom Istarskih domova zdravlja Ispostava „Dr. Lino Peršić“ Labin, organizirao je mjerenje tlaka i kontrola šećera u krvi od 08. travnja 2014 godine do 11. travnja 2015. za djelatnike Srednje škole Mate Blažine Labin, osnovnih škola Matije Vlačića i „Ivo Lola Ribar“ Labin, Centra Liče Faraguna Labin, te polaznike Centra za inkluziju i podršku u zajednici - Dnevni centar u Centru „Liče Faraguna te Radnoj jedinici Labin – RIŠ.

Prema Izvješću Patronažne službe Istarskih domova zdravlja Ispostava Dr. „Lino Peršič“ Labin na Gradskoj tržnici obavljeno je 200 pregleda.

S obzirom na rizične čimbenike kao što je šećerna bolest i visoki krvni tlak zaključeno je da ipak naši sugrađani i djelatnici Ustanova imaju razinu šećera u krvi u granicama normale, dok je kod manjeg broja sugrađana pronađen povišeni krvni tlak.