„Zdravi đir“ labinske djece i mladeži

U okviru obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti Labin – Zdravi grad već tradicionalno organizira druženje djece i mladih uz sportske susrete pod nazivom "Zdravi đir". Cilj je druženja potaknuti interes mladih za zdravi stil življenja, a bavljenje sportom to svakako jest. Zdravi đir održan je u petak, 12. prosinca, a u sklopu susreta odigrana je nogometna utakmica  NK „Rudar“ iz Labina i NK „Rabac“ iz Rapca.

Promovirajući rukomet odigrana je utakmica djevojčica ŽRK Rudar Labin  i  dječaka Rukometnog kluba  Mladi rudar. Svoje borilačke vještine prezentirali su Judo kluba Ippon, a odigrana je i odbojkaška utakmica Kluba „Albona“. Svojim koreografijama prezentirale su se Labinske mažoretkinje, Plesna grupa ZUM ZUM – ZUMBA  i Plesni studio Cool step.

Mjesec borbe protiv ovisnosti u Republici Hrvatskoj obilježava se od 15. studenog do 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju provode se aktivnosti s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti, a osobito droga, te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.