Aktivnosti povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se u Republici Hrvatskoj svake godine od 15. studenog do 15. prosinca te se u tom razdoblju provode aktivnosti kojima je cilj upozoriti javnost na problem ovisnosti i potaknuti društvo na aktivnu borbu protiv svih oblika sredstava ovisnosti.

Vijećnici Gradskog vijeća mladih iz osnovnih škola "Ivo Lola Ribar" i Matije Vlačića, koji djeluju u sklopu projekta Labin Zdravi grad, u suradnji sa kontakt policajcima iz Policijske postaje Labin tokom tjedna dijelili su edukativne letke o zabrani prodaje alkohola i duhanskih proizvoda mlađima od 18 godina po labinskim ugostiteljskim objektima i trgovinama. Na taj način podsjećaju djelatnike u ugostiteljskim objektima i trgovinama na oprez prilikom prodaje takvih proizvoda i zakonsku zabranu te zaštitu maloljetnih osoba.