OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin – Održano predavanje o zdravoj prehrani

Gospođa Jasna Trdoslavić Rusac iz Zavoda za javno zdravstvo održala je u OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin predavanje na temu pravilne prehrane za učenike petih  razreda. Učenicima je pokazala prigodnu prezentaciju o tome kako bi se trebali hraniti, koliko je važan doručak za njihov rast i razvoj, te koje bi namirnice trebali izbjegavati.

Pokazalo se da velik broj učenika odlazi u školu praznog želuca i  tu lošu naviku bi svakako trebalo mijenjati kako bi učenici imali dovoljno energije i koncentracije za praćenje nastave. Na prezentaciji su učenici mogli vidjeti što uzrokuje često konzumiranje brze hrane, koliko ima loš utjecaj na organizam, ali i koje su namirnice poželjne u svakodnevnoj prehrani. Hvala Gradu Labinu što je Školi omogućio ovo predavanje koje je za učenike uistinu jako potrebno i korisno.