Tratinčice skupile rekordan broj plastičnih vrećica

Svjetski dan zaštite okoliša obilježava se svake godine 5. lipnja na godišnjicu održavanja Konferencije Ujedinjenih naroda u Stockholmu (1972.) posvećene okolišu, na kojoj je usvojen Program zaštite okoliša Ujedinjenih naroda (UNEP).

U proteklih četrdesetak godina ova manifestacija je izrasla u jedan od najjačih mehanizama kojima Ujedinjeni narodi podižu svijest ljudi širom našeg planeta o nužnosti uvrštavanja pitanja zaštite okoliša među goruće probleme današnjice i potiču ih da postanu aktivni dionici održivog i ravnomjernog razvitka te preuzmu odgovornost za očuvanje planeta poimajući da je uloga lokalnih zajednica ključna za razumijevanje važnosti pitanja zaštite okoliša i ostvarenja sigurnije i prosperitetnije budućnosti za sve.

Danas je u Dječjem vrtiću "Pjerina Verbanac" proglašenjem pobjednika u sakupljanju plastičnih vrećica obilježen Svjetski dan zaštite okoliša.

U suradnji s Labin – Zdravim gradom i Komunalnim poduzećem 1.Maj iz Labina djeca Dječjeg vrtića „Pjerina Verbanac“ Labin iz Centralnog vrtića i područnih odjeljenja Stari grad, Jaslice, Vinež i Rabac cijele su godine s roditeljima skupljali plastične vrećice u cilju selektivnog sakupljanja otpada i ekološkog zbrinjavanja. Ukupno je sakupljeno 147 638 vrećica.

Skupina „Tratinčice" uvjerljivo je sakupila najviše vrećica i to rekordnih  62 432 vrećice. Grad Labin nagradio je djecu skupine „Tratinčice“ plaćanjem autobusa za izlet po njihovoj želji, a komunalno poduzeće podijelilo je svakoj skupini prigodne poklone u vidu slikovnica i likovnog materijala za potrebe djece.