Posjet učenika Osnovne škole „Ivo Lola Ribar“ gradskoj upravi

Sedamdesetak učenika osmih razreda Osnovne škole „Ivo Lola Ribar“ danas su posjetili Gradsku upravu Grada Labina. Posjetili su Upravni odjel za društvene djelatnosti gdje ih je primio pročelnik Bruno Hrvatin i Viša savjetnica za kulturu, informiranje i odnose s javnošću Loredana Ružić Modrušan.

Objasnili su im je način funkcioniranja odjela, nadležnosti odjela vezano za odgoj i obrazovanje, školstvo, kulturu, sport i stipendiranje učenika i studenata. U Upravnom odjelu za proračun i financije primila ih je pročelnica Marija Kadoić Balaško sa djelatnicama odjela te su imali prilike čuti što se financira iz gradskog proračuna, odakle stižu financijska sredstva u proračun i ostale nadležnosti odjela. U Matičnom uredu čuli su kako se izrađuje rodni list, domovnica i ostali dokumenti u nadležnosti ureda.

Naposljetku su posjetili Ured gradonačelnika i u Maloj vijećnici Grada Labina primila ih je zamjenica gradonačelnika, ujedno i koordinatorica projekta Labin Zdravi grad, Eni Modrušan koja im je zaželjela dobrodošlicu te im objasnila način funkcioniranja lokalne samouprave, ovlasti gradonačelnika i njegovih zamjenika, na koji način se donose odluke i kako se mladi mogu uključiti u donošenje odluka. Neki od njih članovi su Gradskog vijeća mladih koje djeluje u okviru projekta Labin Zdravi grad. Učenici su postavljali brojna pitanja i davali sugestije te ima je zamjenica obećala da će pokušati neke od njihovih želja i ideja i realizirati. Na kraju susreta zahvalila im se na posjeti i poželjela puno uspjeha u školovanju, uspješan završetak školske godine te uspješne upise u srednju školu.