U osnovnim školama održano predavanje "Zašto je važno pravilno jesti i zdravo živjeti"

Povodom Dana hrvatskih zdravih gradova, a u sklopu programa ''Promocija pravilne prehrane'' viša nutricionistica iz Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije, Jasna Trdoslavić Rusac, proteklog je tjedna sedmim i osmim razredima osnovnih škola Matije Vlačića i «Ivo Lola Ribar» održala predavanje o važnosti zdrave prehrane, a s ciljem podizanja kvalitete prehrane učenika osnovnih škola.

Savjetovala je da ukoliko žele lijepo izgledati i biti zdravi, trebaju jesti raznovrsnu, nerafiniranu, po mogućnosti biološki uzgojenu hranu i to: meso, ribu, jaja, mahunarke, mlijeko, sir, voće i povrće.  Istaknula je važnost doručka, neizostavnog obroka prije odlaska u školu  te im preporučila svakodnevno se kretati  i time spriječiti nepotrebno nakupljanje suvišnih kilograma. Pravilna je prehrana, rekla je Rusac, sastavni dio zdravog životnog stila. Zašto je ne bismo poslušali?