Labinski maturanti slave svoj dan

Maturanti Srednje škole Mate Blažine Labin, njih oko 130, danas slave svoj dan. Kao i generacije prije njih okupili su se na igralištu svoje škole, a potom su se raspjevanim mimohodom kroz središte grada zajedno sa svojim razrednicima uputili prema središnjem starogradskom trgu gdje ih je pozdravila zamjenica gradonačelnika i koordinatorica projekta Labin Zdravi grad Eni Modrušan.

Zaželjela im je uspješan završetak školske godine, što uspješnije rezultate državne mature te puno uspjeha u daljnjem školovanju, radu i životu. Maturanti su potom otišli u Prtlog gdje će provesti poslijepodne i večer uz glazbu i roštilj.

Grad Labin kao posebno najdražu investiciju, koja se višestruko vraća, ističe upravo ulaganje u školstvo, bilo da se radi o sufinanciranju produženih boravaka u osnovnim školama, ulaganju u uređenje škola ili stipendiranju učenika i studenata. Osim toga, kao i svake godine, Grad Labin ovogodišnjim je maturantima  sufinancirao dio troškova održavanja maturalne zabave.